W sobotnie przedpołudnie 5 września br. Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce zorganizowało Narodowe czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Dramat ten czytali: Grzegorz Węgrzynowski – Wójt Gminy Chorkówka, radni: Andrzej Wierdak, Piotr Kozubal oraz Edward Szwedo, Anna Szydło - Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Misiowo”, Małgorzata Foremny - Dyrektor Centrum Kultury, Bogusław Pacek - Kierownik ds. bibliotek, pracownicy Centrum: Magdalena Makiel, Karolina Maciejczyk, Olga Słowik-Matys, Katarzyna Kozubal, a także młodzież szkolna: Maja Serwińska, Łucja Trybus, Karolina Wojtowicz, Adam Gonet i Bartłomiej Bodaszewski. Grupa Artystyczna „Maskarada”, działająca przy Centrum Kultury prowadzona przez Alicję Zając, wystąpiła podczas uroczystości przedstawiając fragmenty „Balladyny”.

Dla uczestników przygotowano konkurs ze znajomości utworu pt.”Kto to powiedział?”, kącik dla „Malucha” – malowanie ilustracji, a także wystawę „Kalendarium dzieł poety”. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Chorkówki serwowały: proziaki, chleb, smalec, ogórki, żurek, ciasta i inne smakołyki. Uroczystość transmitowana była przez Polskie Radio Rzeszów. Dziękujemy druhom z OSP Chorkówka za społeczną pracę przy organizacji imprezy, Pani Wiolettcie Szwast – Kwiaciarnia „Viola” w Chorkówce za piękne żywe kwiaty, a także Piekarni „Anwit” w Chorkówce za pieczywo.