20 września w niedzielne popołudnie w sali Domu Kultury w Kobylanach podczas koncertu „Z piosenką przez świat”, zaprezentowali się młodzi wokaliści, którzy pracują pod okiem Magdaleny Makiel  w Centrum Kultury.

Po powitaniu uczestników koncertu przez Małgorzatę Foremny - dyrektora Centrum, na scenie odbyły się występy  grupowe, ale także krótkie popisy solowe. Rodzice dzieci występujących, ich rodziny oraz zaproszeni goście usłyszeli utwory o tematyce dziecięcej, hity polskiej sceny muzycznej minionych lat, a także popowe i rockowe piosenki współcześnie wybrzmiewające w radio. Celem koncertu było zaprezentowanie dorobku artystycznego dzieci, które przez cały okres wakacji uczęszczały na zajęcia wokalne. W niedzielnym koncercie udział wzięli radni gminy: Krzysztof Markiewicz - Wiceprzewodniczący Rady Gminy Chorkówka, Edward Szwedo, Piotr Wierdak, Andrzej Wierdak oraz Gabriela Nizianty – Dyrektor Centrum Usług Oświatowych w Chorkówce. Koncert prowadzili Magdalena Makiel oraz Bogusław Pacek, a imprezę nagłaśniał Damian Michniewski. Na zakończenie koncertu uczestnicy otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy.