Koronka klockowa należy do najciekawszych i najtrudniejszych technik rękodzieła artystycznego. Różnorodne techniki swobodnego łączenia elementów koronki klockowej inspirują do tworzenia zaskakujących, abstrakcyjnych form dekoracyjnych, zachwycając bogactwem, subtelną i oryginalną kompozycją.

16.09.2021 r. zakończyły się 6 – dniowe warsztaty koronki klockowej w sali Domu Ludowego w Bóbrce, prowadzone przez mistrzynię koronkarstwa Panią Ewę Szpila z Bobowej.

Organizując warsztaty staraliśmy się podtrzymać ten element folkloru i rzemiosła artystycznego. Podczas warsztatów zaprezentowane zostały sprzęty, metody i pomoce, które wykorzystuje się w przygotowaniu i wykonaniu koronki klockowej, zapomnianej, ale bardzo pięknej sztuki. W czasie warsztatów można było podpatrzeć, nauczyć się i samodzielnie wykonać koronkę klockową.

„Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.