W piękną słoneczną sobotę 19 czerwca w sali Domu Ludowego w Żeglcach odbył się konkurs tańca „Taneczne Talenty”, którego organizatorami było Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce oraz Studio Tańca AT Dance. W imprezie uczestniczyło 170 dzieci i młodzieży w kategoriach solo i duety.

Jury w składzie: Michał Książek, Adam Berkowicz i Tomasz Berkowicz oceniało tancerzy w kategoriach Cheearleading i Artystyczny Taniec Akrobatyczny, Inne Formy Taneczne, Taniec Współczesny, Jazz, Modern, Balet, Show Dance, Urban Street Dance oraz Urban Street Dance Show. Nagrody i medale wręczali Grzegorz Węgrzynowski Wójt Gminy Chorkówka, Małgorzata Wierdak Dyrektor Centrum Kultury oraz Bogusław Pacek kierownik ds. bibliotek. W imprezie uczestniczył również Tomasz Tłuściak zastępca wójta.
Dziękujemy Iwonie Skalskiej radnej i sołtysowi Żeglec za udostępnienie sali DL, Piekarni „Anwit”  w Chorkówce za pyszne rogaliki.