W ramach profilaktyczno-edukacyjnej akcji "Bądź bezpieczny na drodze" Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce zorganizowało spotkanie dla 120 pierwszoklasistów z terenu Gminy Chorkówka. Impreza odbyła się 4 października br. w sali Centrum Kultury.

Dzieci z zaciekawieniem obejrzały spektakl teatralny „Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała” w wykonaniu aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. W drugiej części spotkania prelekcje o bezpieczeństwie na drogach wygłosił asp. Tomasz Czelny z Wydziału Prewencji KMP w Krośnie oraz mł. asp. Sławomir Godzisz z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krośnie. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły oraz podczas powrotu do domu. Funkcjonariusze policji przypomnieli najmłodszym o obowiązku przechodzenia przez pasy, stosowania się do sygnalizacji świetlnej, a także jak poruszać się po jezdni w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz jak ważne jest bycie widocznym na drodze. Pierwszoklasiści otrzymali odblaskowe opaski, o które zatroszczyło się Centrum Kultury w Chorkówce. W kolejnej części spotkania dzieci miały możliwość obejrzeć nowoczesny samochód strażacki z OSP Żeglce i sprzęt wykorzystywany przez strażaków. Uczestnicy spotkania mogli również wsiąść do radiowozu policyjnego, dzięki Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie. W spotkaniu z pierwszoklasistami wzięli udział również Tomasz Tłuściak - Zastępca Wójta Gminy Chorkówka oraz Mateusz Szkudlarek - Radny Gminy.

Centrum Kultury w Chorkówce w ramach akcji profilaktyczno-edukacyjnej, zadbało także o starszych uczniów. W Zespole Szkół w Zręcinie dla uczniów klas IV-VIII aktorzy z Teatru „Maska” zaprezentowali spektakl poruszający problem uzależnienia od Internetu i nośników informacji pn.”Zaplątany w sieci”.