22.10.2021 r. Sala Centrum Kultury w Chorkówce rozbrzmiewała pieśniami patriotycznymi, a to za sprawą eliminacji gminnych do Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. Do wokalnej rywalizacji przystąpili wyłącznie soliści ze szkół podstawowych z terenu Gminy Chorkówka. Jury konkursowe w składzie Gabriela Nizianty, Klaudia Majkut oraz Bogusław Pacek mogło wysłuchać znanych pieśni i piosenek patriotycznych. Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom.

Kategoria kl. IV-VI
I miejsce: Magdalena Kiełtyka (GCKCiS w Chorkówce)
II miejsce: Anna Król (ZS w Chorkówce)
III miejsce: Dominik Kijek (SP Żeglce)
Kategoria kl. VII – VIII
I miejsce ex aequo: Weronika Wietecha (SP Kobylany), Oliwia Mendocha (SP Draganowa)

II miejsce: Laura Babirecka (SP Draganowa)

III miejsce: Łucja Trybus (ZS i Pl. Bóbrka)

Wyróżnienia: Amelia Henzel (ZS w Świerzowej P.), Gabriel Ciołkosz (ZS i Pl. Bóbrka)

Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczyli: Grzegorz Węgrzynowski – Wójt Gminy Chorkówka
i Małgorzata Wierdak – Dyrektor Centrum Kultury w Chorkówce.
Wszyscy uczestnicy, którzy zajęli miejsca od I do III wezmą udział w Konkursie Powiatowym 3 listopada w sali Domu Ludowego w Żeglcach.