Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce zaproponowało dzieciom mnóstwo atrakcji. Zwolennicy aktywnego wypoczynku brali udział w warsztatach tanecznych.

Ponadto odbyły się zajęcia plastyczne, warsztaty ceramiczne pn.”Ceramiczne inspiracje”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowo – rekreacyjne, w których uczestnicy zdobyli nagrody i dyplomy. Odbył się również turniej warcabowy oraz turniej tenisa stołowego. Nie zabrakło też zajęć muzycznych i konkursów karaoke. W czasie zajęć feryjnych odbyła się projekcja bajek dla młodszych dzieci, a dla starszych pokaz diaporam. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym licznie uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt. ”Czerwony Kapturek”. Uczestnicy zajęć mieli okazję doskonalenia poprzez zabawę umiejętności kreatywnego myślenia w czasie zabawy w teatr, a także lekcji historycznych, połączonych z zajęciami z coachingu. Kolejne dni ferii mijały, a dzieci bawiły się wspaniale i z uśmiechem na twarzy przychodziły na zajęcia. Na zakończenie ferii, 25 stycznia odbył się bal karnawałowy. Przed rozpoczęciem balu dzieci uczestniczące w Projekcie realizowanym przez Bibliotekę w Chorkówce pn. „Mała książka – Wielki człowiek”, które odwiedzały biblioteki na terenie gminy i zebrały dziesięć naklejek, otrzymały dyplomy Małego Czytelnika i nagrody rzeczowe. Atmosfera podczas balu była wspaniała, dzieci chętnie brały udział w konkursach i tańcach animacyjnych. Uczestnicy zabawy przebrani byli za bohaterów znanych bajek, można było spotkać królewny, pirata, strażaka, czarodzieja, księżniczkę...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Dzieci radośnie bawiły się w rytmie najgorętszych przebojów. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała wszystkich do tańca. W czasie balu dzieci częstowały się sokami, ciasteczkami, rogalikami i słodyczami.
Organizatorzy balu dziękują firmom, które przyczyniły się do organizacji balu: Cukierni „Ania” w Chorkówce oraz Piekarni „Anwit” w Chorkówce.
Ferie dobiegły końca, pozostały wspomnienia i wiele pozytywnych wrażeń.